Home › Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu

Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu

Na obszarze ostatnich niewielu lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu znacznie się zmieniła. Około mniej więcej pięć lat temu byliśmy w stanie kupić kolejne domostwa w tym mieście za całkiem przystępną cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych lokali we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład obowiązują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku lokali, którego wynikiem jest powstawanie nowoczesnych mieszkań, będzie przede wszystkim spora migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego rejonu, a także nieustannie polepszające się uwarunkowania pracy, przywabiają so siebie sporo osób którzy pragną polepszyć poziom swojego bytowania. Sporym rozwojem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Skutkiem nawału nowych mieszkańców miasteczka jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne.

Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie projektów na obszarze całego Wrocławia.

Dużą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże odnajdują się klienci drogich lokali, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uczelni, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych końców Polski. W związku z tym wynajmujący lokali mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie dużych miesięcznych opłat.

Oblicza się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi około 800 złotych za miesiąc..