Home › Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Wykorzystanie podnośników koszowych w produkcji filmowej

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w sieci ukazują się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby.

Jednakże stworzenie filmu jest o wiele bardziej złożonym interesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego kwestii technicznych.

Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!


http://podnosniki.promocjawnecie.pl/

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości.

Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę specjalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego przedtem montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
<< Poprzedni
Następny >>