Home › Z nami znajdziesz dobrego adwokata!

Z nami znajdziesz dobrego adwokata!

W czasie aktualnych czasów, w których rynek usług prawnych jest wymownie nasycony.

Procedura znajdywania rzetelnego adwokata jest dosyć skompilowany.

Zwłaszcza jeśli nie mamy obeznania w zakresie prawa.

Oczywiście najlepiej jest wyselekcjonować swojego specjalistę na zlecenie rodziny lub znajomych. Jednak co w ewentualności kiedy nie mamy takiej możliwości? Opisujemy jakie cechy powinien mieć dobry adwokat!

Po pierwsze adwokat powinien być zainteresowany w swoją działalność. Możemy to sprawdzić już po pierwotnym kontakcie.

Jeśli fachowiec nie ma dla nas czasu na indywidualne meeeting lub zbywa nas mailami, nie ma sensu podejmować z nim współpracy.

W takich sytuacjach nie możemy wypatrywać na to, że adwokat przyłoży się do rozwiązania naszych interesów.

Kolejną sprawą, na którą musimy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeżeli adwokat w krótkim czasie zaproponuje nam możliwości taktyki podpartej adekwatnymi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na rzeczy. Dodatkowo powinien powołać się na szczegółowe akty prawne oraz przypadki podobnych spraw.

Powinniśmy zweryfikować pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich rzetelności.

Czasem bywa tak, że wysyłane dokumenty mogłyby zostać napisane w bardziej udany sposób. Ostatnią rzeczą do której powinniśmy przywiązać uwagę jest metodyczność poczynań prawnika. Musi on znaleźć najlepszą drogę działań i do końca rozprawy się jej trzymać. Jeśli w przeciągu postępowania prawnego jego zdanie co krok sięzmienia lub proponuje nam wariantowe sposoby wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..


<< Poprzedni
Następny >>